» Blog » Garmin

Garmin udostępnia nowe mapy z widokiem z lotu ptaka!

Tagi: Aktualności | Garmin | Smart

31.5.2024 | 2 MIN

Widzieliśmy już mapy topograficzne na smartwatchach Garmin, ale mapa z lotu ptaka? Tego jeszcze nie było. Ten rodzaj mapy jest na razie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie powinien trafić do innych części świata.

Mapy satelitarne są tylko dla subskrybentów

Ten typ mapy ma kilka ograniczeń. Jest przeznaczony tylko dla posiadaczy zegarków z tej serii:

  • Enduro 2
  • Epix 2
  • Fenix 7
  • Marq 2
  • Quatix 7

Jednocześnie trzeba zapłacić za roczne członkostwo, które obecnie wynosi prawie 30 USD na amerykańskim Garminie. Mapa nazywa się BirdsEye Satellite Imagery.

Recenzja Garmin Fenix 7 - jestem Fenixem 7, a kto jest bardziej?
21.11.2022
Recenzja Garmin Fenix 7 - jestem Fenixem 7, a kto jest bardziej?

Zdroj: DC Rainmaker

Źródło: DC Rainmaker

Nowe mapy zawierają informacje o granicach, terenach publicznych, a także bardziej szczegółowe informacje o szlakach, kempingach, zbiornikach wodnych itp.

Jeśli chodzi o rozmiar, zależy to od tego, jak duży promień chcesz załadować do zegarka. Instalacja odbywa się za pośrednictwem programu komputerowego o nazwie Basecamp, w którym wybierasz obszar mapy, który chcesz przesłać do zegarka, a program informuje Cię o rozmiarze danych przed instalacją.

Nie martw się, nie stracisz klasycznej mapy topograficznej po instalacji. W każdej chwili możesz przełączyć ją z powrotem na zegarek.

Czy warto mieć tego typu mapę na zegarku?

Oto jest pytanie. Osobiście zawsze używam mapy turystycznej w górach, ponieważ uważam ją za znacznie bardziej przejrzystą. Ale z drugiej strony mapa satelitarna może być przydatna, aby odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje sensowny szlak lub droga asfaltowa, i uważam, że ten rodzaj mapy jest bardziej przydatny również w mieście. Wątpliwe jest jednak, czy rozmiar wyświetlacza będzie wystarczający dla mapy satelitarnej.

Ale z pewnością właściciele Garminów z wyświetlaczami AMOLED będą bardziej zadowoleni z tego typu map. Wystarczy spojrzeć na różnicę. Transfleksyjny LCD wyświetla wszystko dość nieczytelnie ze względu na niski kontrast i nasycenie.

Zdroj: DC Rainmaker

Źródło: DC Rainmaker

Kiedy tego typu mapy trafią do nas? Trudno jeszcze odpowiedzieć, czy w ogóle ją zobaczymy, ale jeśli tak, to miejmy nadzieję, że wkrótce!

Osobiście nie widzę sensu płacenia za ładniejszą mapę. Na razie zadowalam się klasyczną mapą topograficzną, z której (nie będę kłamał) korzystam dość sporadycznie.