Najbardziej szalone rzeczy w świecie smartwatchów

Tagi: Technologie i pojęcia | Smart

3.6.2024 | 4 MIN

Cały czas recenzujemy zwykłe smartwatche, ale co z największymi dziwactwami? Jakie technologie pojawiły się ostatnio w świecie smartwatchów?

NoWatch – Wyświetlacz... Po co?

NoWatch można luźno przetłumaczyć jako "nie-zegarek". Ale kiedy mówimy o zegarkach, brzmi to jak stek bzdur, prawda? Ale to prawda.

NoWatch kieruje się sloganem "Time is now", a idea stojąca za nim jest dość prosta – nie martw się o czas, żyj tu i teraz. Ponieważ życie wiąże nas z czasem, a smartwatche potęgują to, pokazując tak wiele liczb na temat twojego zdrowia, że może to przyprawić człowieka o zawrót głowy. Co by było, gdyby istniał zegarek, który mierzyłby wszystko, ale nic nie pokazywał? Łącznie z godziną.

Źródło: Tech Radar

Działa podobnie do dobrze znanego Oura Ring. Również mierzy wszystko, ale wynik można uzyskać tylko na telefonie komórkowym. Niektórzy ludzie mogą jednak uznać pierścienie za irytujące.

NoWatch występuje w kilku ciekawych wzorach. Najczęściej widzę je z tymi interesującymi "kamieniami". Trudno powiedzieć, czym one są.

NoWatch mierzy tętno, jego zmienność, temperaturę, intensywność pocenia się, a poza tym w zegarku znajduje się akcelerometr i barometr.

WSZYSTKO NA TEMAT: Czujnik tętna i jak może Ci pomóc
31.10.2022
WSZYSTKO NA TEMAT: Czujnik tętna i jak może Ci pomóc

NoWatch wytrzymuje do 10 dni na jednym ładowaniu, co jest nieco zaskakujące, ponieważ nie ma wyświetlacza. Mogłem sobie wyobrazić trochę więcej.

Tak czy inaczej, dobry pomysł i wierzę, że znajdzie swoich użytkowników.

Huawei Watch Buds – Powrót do przyszłości 4?

Tak, Huawei Watch Buds wygląda jak coś, co Steven Spielberg stworzył w swojej głowie. Wystarczy na to spojrzeć.

Zegarek ze słuchawkami w środku? Cóż, pomyślałbyś o tym? Ja nie. Technologicznym cudem, którego nikt nie mógł sobie wyobrazić kilkadziesiąt lat temu, jest sama elektronika do noszenia. Ale elektronika do noszenia wewnątrz elektroniki do noszenia?

Jeśli ktoś myśli, że to oszustwo, to tak nie jest. Te zegarki są już sprzedawane na chińskim rynku. I wiecie co? Myślę, że to genialne.

Zegarek wytrzymuje 3 dni ładowania, a słuchawki mogą wytrzymać 4 godziny ciągłego słuchania. Całkiem nieźle.

Sequent – Inteligentny zegarek automatyczny?

Zegarek Sequent działa mniej więcej tak, jakby twój telewizor był zasilany przez mysz działającą w kółku. W rzeczywistości jest to smartwatch z wirnikiem, który zamienia energię kinetyczną w energię elektryczną, która zasila wszystkie "wnętrzności" zegarka.

Sequenty to pierwszy zegarek tego typu i jest to naprawdę interesująca technologia. Może mierzyć tętno, sen, stres, kroki, a nawet łączyć się z telefonem, aby uzyskać dane o trasie podczas uprawiania sportu. Co ciekawe, nad jego rozwojem pracowało kilku Czechów.

Myślę, że ten zegarek jest również sukcesem z punktu widzenia projektowania i może nie tyle jest dziwactwem, co obowiązkiem.

Nubia Alpha – Szaleństwo czy przyszłość?

Wiesz, jestem przekonany, że zaraz pokażę Ci przyszłość. A przyszłość ta nazywa się Nubia Alpha.

Zdroj: TechArena

Źródło: TechArena

Nie twierdzę, że ten konkretny model, który pojawił się na rynku kilka lat temu (potwierdzając, że rewolucja nie nadeszła), będzie rewolucyjny, ale coś podobnego może być. Nubia ma naprawdę duży i elastyczny wyświetlacz, który pokrywa sporą część obwodu nadgarstka.

Z tego zegarka można wykonywać połączenia, co czyni go miłym zamiennikiem telefonu. Możesz nawet wykonywać połączenia wideo dzięki kamerze.

Oppo – Obok tego Samsung Fold wygląda jak nic

W przeciwieństwie do powyższych smartwatchy, jest to tylko projekt, który powstał w 2019 roku, kiedy zaczęto majstrować przy przewijanych wyświetlaczach. Ale smartwatch, a może bransoletka, która składa się jak kartonowa książka?

Wygląda na to, że planowano wykorzystać system operacyjny Android, a rozmiar wyświetlacza jest naprawdę przyzwoity. Z wyjątkiem tego, że nie można zbytnio poruszać ręką po rozpakowaniu wyświetlacza... Inżynierowie tego nie przemyśleli. Mogę się trochę bać klikać w prawą część wyświetlacza. Jest naprawdę bardzo cienki i takie "kliknięcie" w przypływie złości może się źle skończyć.

Kospet Optimus 2 – Zegarek prawdopodobnie grubszy od telefonu

Wymienię tylko kilka specyfikacji Kospet Optimus 2, a szczęka może opaść – system operacyjny Android 10, 4 GB pamięci RAM, 8-rdzeniowy procesor, obsługa LTE i aparat 13 MP. Tak, wszystko to upchnięto w kopercie zegarka.

Dzięki temu, że zegarek działa na platformie Android, a nie Wear OS, można na nim realnie instalować aplikacje z Google Play. A że można zmieścić... Dostępne 64 GB. Kamera może obracać się o 90 °, dzięki czemu można jej używać do połączeń wideo lub do robienia zdjęć czegoś przed sobą.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, to w normalnym trybie wytrzymuje ona jakieś 2 dni, ale bezpośrednio do zegarka można dokupić miniaturowy powerbank o pojemności 1000 mAh. Bezpośrednio w zegarku znajduje się bateria o pojemności 1260 mAh.

Oczywiście zegarek obsługuje wszystko, co robi klasyczny smartwatch – monitorowanie sportu, monitorowanie tętna. Ale w porównaniu do możliwości grania na nim w Call of Duty Mobile? To niech liczenie kroków pójdzie na marne.

Podałem dość wysoką cenę, ale pozostaje ona zaskakująco niska. Kospet Optimus 2 "kaufnete" za cenę około 1000 zł.

Meta Band – Kiedy chcesz być tak oryginalny, aż do...

Nie mówię, że pomysł Meta Band jest całkowicie daremny, ale na litość boską... W jakim wszechświecie ktokolwiek by to nosił?

Wygląda jak coś, co jakiś technicznie erudyta spaliłby w swojej piwnicy. Ale to nie wszystko. Meta chciała, aby to urządzenie służyło głównie do komunikacji, więc kamera skierowana do przodu była koniecznością. Doszli jednak do wniosku, że przydałaby się jeszcze jedena do robienia dobrych zdjęć i filmów.

Tak, powinniśmy nagrywać filmy HD tą kostką czekolady. Pomijając to, jak trzęsące byłoby nagranie, nie mogę sobie nawet wyobrazić, ile razy kostka przypadkowo by się odłączyła i spadła tam, gdzie nie powinna.

Kupiłbyś jedną z tych szalonych rzeczy? Daj nam znać w komentarzach!