Najlepsze damskie smartwatche

Tagi: Wybór najlepszych | Damskie | Smart

31.10.2022 | 8 MIN

"Jezu, to kawałek plastiku. Nie zamierzam go nosić. Przecież to musi jakoś wyglądać." Z pewnością niejeden mężczyzna słyszał, jak jego druga połówka mówi coś takiego przed gablotą z zegarkami. Kobieta przymierza piętnasty model, mężczyzna nerwowo tupie nogą, co denerwuje kobietę może nawet bardziej niż to, że wciąż nie znalazła tego właściwego. Kobiety są po prostu „estetycznymi stworzeniami” i nie możemy mieć im tego za złe. Dlatego wybraliśmy 6 najbardziej eleganckich i damskich modeli smartwatchów, które zagrają kobiecie na właściwej (lub niewłaściwej) estetycznej strunie.

W tym artykule nie ograniczaliśmy się cenowo. Jeśli chciałbyś modele z ceną do 1200 zł, tutaj znajdziesz zestawienie:

Najlepsze damskie smartwatche (w przystępnej cenie)
26.9.2022
Najlepsze damskie smartwatche (w przystępnej cenie)

(1) Garmin Venu 3

Jeden z najpopularniejszych damskich smartwatchy, po który sięga niejedna kobieca dłoń. O Venu 3 nie można powiedzieć, że jest zegarkiem sportowym ciałem i duszą. W tym przypadku tylko duszą. Koperta zegarka zachowuje idealną dozę elegancji. Jednocześnie nie jest pełna zbędnych bajerów, po prostu dobrze wygląda.

To jeden z najbardziej uniwersalnych smartwatchy, bo można go zabrać zarówno do firmy, jak i np. w góry. Nigdzie się nie zgubi. Jednocześnie obfituje w możliwość płatności zbliżeniowych, odtwarzacz muzyki, czyli funkcje, z których każdy znajdzie zastosowanie. A dzięki wbudowanemu mikrofonowi i zestawowi głośnomówiącemu nawet prowadzenie rozmów telefonicznych nie stanowi dla niego problemu.

Co więcej, nie musisz nawet zajmować się ładowaniem baterii, ponieważ zegarek ma piękną 10-dniową żywotność baterii. Dodajmy do tego bogato kolorowy wyświetlacz AMOLED. Cóż, po prostu wszystko, czego można chcieć od smartwatcha.

Wśród zalet tego modelu są:

ładny design
idealne połączenie inteligentnych i sportowych funkcji
oferuje płatności zbliżeniowe i odtwarzacz muzyki
możliwość obsługi telefonu i asystenta głosowego

Wszystkie warianty Garmin Venu 3.

(2) Samsung Galaxy Watch 5 – Na fali inteligencji

Jeden z naprawdę eleganckich zegarków – Samsung Galaxy Watch 5. Być może zawdzięcza to pięknemu połączeniu paska z kopertą lub stalowemu wykonaniu. A może to naprawdę nie ma znaczenia. Po prostu Samsungowi się to udało.

Ten inteligentny zegarek steruje się przez wyświetlacz AMOLED z ekranem dotykowym w połączeniu z cyfrową obrotową lunetą. Wiele użytkowniczek z pewnością doceni możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka, jeśli telefon znajduje się w zasięgu sygnału Bluetooth. Ucieszy również (lub nie ucieszy) szacowanie zawartości tłuszczu, mięśni i wody w ciele lub pomiar EKG.

Wyświetlacz AMOLED to drugi typ wyświetlacza używany w smartwatchach. Wyświetlacze te zwykle gasną, ponieważ są bardzo energochłonne, a gdyby były stale włączone, żywotność baterii gwałtownie by spadła. Z drugiej strony, w porównaniu z wyświetlaczem LCD, oferuje silny kontrast i nasycenie kolorów. Wyświetlacz AMOLED zwykle odbija bezpośrednie światło słoneczne, dlatego wyświetlacz bardzo ciemnieje na słońcu.

Ponadto oczywiście może monitorować aktywności sportowe, oferuje odtwarzacz muzyczny i płatność zbliżeniową za pomocą Google Pay.

Dla niektórych może być minusem dwudniowy czas pracy baterii. Ale czego się spodziewać. Zegarek jest wyposażony w wiele funkcji i ma pięknie zaprojektowany (i energetycznie wymagający) wyświetlacz AMOLED. Musi coś za to poświęcić.

Samsung Galaxy Watch to zegarek odpowiedni dla kobiety, która szuka naprawdę eleganckiego zegarka pełnego inteligentnych funkcji, ale nie wymaga absolutnie szczegółowego śledzenia aktywności sportowej.

Zegarek Samsung nie jest typowym testerem sportowym, ale wystarczy do podstawowego monitorowania aktywności sportowej. Jego głównymi atutami są miejskie inteligentne funkcje oraz szerokie wsparcie dla różnych aplikacji, o które możesz go wzbogacić. Kolejnym dużym plusem jest z pewnością możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka.

Wady i zalety tego modelu to:

elegancki design
możliwość sterowania obrotową lunetą
dzwonienie bezpośrednio z zegarka
płatności zbliżeniowe
EKG, pomiar ciśnienia lub szacowanie tłuszczu, mięśni i wody

żywotność baterii tylko dwa dni

Wszystkie warianty Samsung Galaxy Watch 5.

(3) Garmin VívoMove 3 – inteligent z dawką klasyki

Analogowe wskazówki i inteligentne wnętrze? To też jest możliwe. Garmin stworzył też inteligentnego partnera dla kobiet, które szukają nieco bardziej konserwatywnego wyglądu podkreślonego odrobiną klasyki – wskazówkami zegarka. Garmin Vívomove 3. I oczywiście model uzupełniono o niezbędną dawkę niezbędnej elegancji.

Chociaż zegarek na pierwszy rzut oka budzi wrażenie „klasyki”, w obudowie zegarka nie znajdziesz mechanizmu. Pod wskazówkami zegarka ukryty jest malutki wyświetlacz AMOLED, który służy do sterowania zegarkiem. Zegarek oferuje monitorowanie aktywności sportowej, sterowanie odtwarzaczem muzyki w telefonie komórkowym, ale także płatności zbliżeniowe. Jeśli uważasz, że płatności zbliżeniowe są zbędne, VívoMove jest oferowany również w tańszej wersji bez funkcji Garmin Pay.

Pod analogovými ručkami se skrývá malinkatý displej, který není úplně ostrý, ale aspoň neruší celkový vzhled.

Pod analogowymi wskazówkami ukryty jest mały wyświetlacz, który nie jest całkowicie wyraźny, ale przynajmniej nie zakłóca ogólnego wyglądu.

Garmin VívoMove 3 obiecuje to, co najlepsze od Garmina w konserwatywnej kopercie, co docenią kobiety preferujące starą (dla niektórych dobrą) klasykę. Ponadto niektóre wersje nie mają silikonowego paska, ale z tkaniny, co z pewnością doceni wiele kobiet.

jeden z niewielu modeli łączących inteligentne funkcje i analogowe wskazówki
droższa wersja z opcją płatności zbliżeniowych i tańsza bez niej
wersja z paskiem z tkaniny

ukryty wyświetlacz AMOLED jest tak mały, że może być trudny do obsługi
między szkłem a tarczą jest dużo miejsca, a odciski palców są zauważalnie widoczne w świetle

(4) Garmin Venu SQ 2 – Krawędzie, krawędzie i więcej krawędzi...

Krawędzie są teraz w modzie. W Garminie zrobiły furorę już na początku tego tysiąclecia, ale „trend kwadratowy” zdecydowanie zapoczątkował przede wszystkim Apple Watch. Garmin nie mógł pozostać w tyle i wyszedł naprzeciw klientom w postaci stylowego kwadratu Garmin Venu SQ 2.

Ten zegarek oferuje klasyczny pakiet Garmin – kilka czujników, świetne monitorowanie aktywności sportowej i jako miły bonus, inteligentne funkcje, takie jak płatności zbliżeniowe i odtwarzacz muzyczny. Jeśli jednak odtwarzacz okaże się niepotrzebny, Venu SQ 2 jest również oferowany w tańszej wersji bez niego. Bateria ukryta w kwadratowym etui zapewnia jedenastodniową wytrzymałość.

Garmin Venu SQ 2 z pewnością doceni każdy z wyczuciem nowoczesnego designu, który wykorzysta zarówno funkcje sportowe, jak i zdrową ilość inteligentnych funkcji.

Wady i zalety tego modelu to:

nowoczesny kwadratowy design
szczegółowy monitoring aktywności sportowej
dwie wersje – droższa z odtwarzaczem muzyki, tańsza bez niego

sporadycznie gorsza kontrola nad ekranem dotykowym

Wszystkie warianty Garmin Venu SQ 2.

(5) Apple Watch 8 – Postaw na jabłuszko

Czy warto Apple Watch 8 w ogóle przedstawiać? Stał się ikoną w swojej dziedzinie i każdy z pewnością go rozpozna. Nie wyróżnia się niczym pod względem wzornictwa, ale nadal roztacza wokół siebie aurę ekskluzywności.

Dodatkowo jest on wyposażony w ogromną ilość funkcji – odpowiesz na wiadomości, zadzwonisz, będzie monitorować Twoją aktywność sportową, mierzyć EKG… W zasadzie prawie wszystko, co oferują dzisiejsze smartwatche. Wykonany jest na bardzo wysokim poziomie i wszystko pięknie do siebie pasuje.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę, że sparujesz ten smartwatch tylko z iPhonem. Ale ma to również swoje zalety. Komunikacja między tymi urządzeniami jest doskonała, a wszystkie aplikacje, które masz w telefonie, są również automatycznie instalowane na zegarku.

Cóż, i znowu jest tutaj żywotność baterii. Piękny wyświetlacz i mnóstwo funkcji muszą dać się we znaki. Zegarki Apple mają dwudniową żywotność baterii.

Wady i zalety tego modelu to:

reakcja na komunikaty w postaci dyktowania
możliwość wykonywania połączeń
piękny wyświetlacz
rozbudowane wyposażenie czujników w tym EKG czy pulsoksymetru
płatności zbliżeniowe

krótka wytrzymałość baterii

Wszystkie warianty Apple Watch 8.

(6) Garmin Fenix 7S – szczyt elegancji

Taka „wisienka” w szeregach Garmina. I w ten sposób można by nazwać model Garmin Fenix 7. Jego najmniejsza wersja (7S) jest również skierowana na kobiece nadgarstki, nie tylko z powodu mniejszych rozmiarów, ale także dzięki atrakcyjnemu designowi.

Niewiele kobiet będzie używać wszystkich funkcji tego zegarka. I tym stwierdzeniem nie chcemy poniżać kobiet, nawet mężczyznom ciężko jest w pełni używać tego zegarka. Ponieważ ma on tak wiele funkcji, że zapoznanie się ze wszystkimi zajmie naprawdę dużo czasu. Ale prawdopodobnie, jest to jeden z najlepszych smartwatchów na rynku, więc jeśli chcesz kupić swojej żonie to co najlepsze, proszę, oto on.

Bardzo szczegółowy monitoring aktywności sportowej, szczegółowe mapy bezpośrednio w urządzeniu (w tym mapy pól golfowych i ośrodków narciarskich), ale także możliwość bezkontaktowych płatności i odtwarzacz muzyczny (w tym usługi przesyłania streamowego, takie jak Spotify). To wszystko i wiele więcej. Ale w przypadku tego urządzenia, wyliczenie zajęłoby wieczność. Wolelibyśmy polecić recenzję.

Garmin nawet przy tak wielu funkcjach, osiągnął imponującą czternastodniową żywotność baterii.

Tysiące funkcji zostało zapakowanych w tytanową kopertę połączoną z silikonowym paskiem, który jest przymocowany do obudowy zegarka za pomocą Quick-Fit.

System Quick-Fit to rodzaj mocowania paska do teleskopów zegarka. W przypadku tego typu nie są potrzebne żadne narzędzia do zdejmowania paska z teleskopów. Pasek mocowany jest specjalnym „klipsem”, który można łatwo odpiąć i szybko i wygodnie wymienić pasek na inny. Kobiety z pewnością docenią to podczas dopasowywania z wybranym outfitem. :)

Garmin Fenix ​​7S to jedyny model z tej listy, który jest sterowany za pomocą przycisków. Chociaż może się to wydawać prehistorycznym rozwiązaniem, ma swoje zalety. Czy kiedykolwiek próbowałeś sterować ekranem dotykowym na mrozie, w deszczu, spoconymi rękami lub w rękawiczkach? Wierzymy, że „prehistoryczne” sterowanie mocno by Ci pomogło.

Garmin Fenix 7S polecilibyśmy sportsmance, która będzie w stanie wykorzystać sporą część z wszystkich funkcji tego urządzenia. No, lub po prostu kobiecie, która lubi i ceni sobie posiadanie (być może) najlepszego zegarka na rynku. No... Albo kobietom, które mają tak kochającego męża, który wziąłby go pod uwagę jako prezent (pomimo wyższej ceny). Ale on naprawdę jest wart swojej ceny, nie żartujemy. :)

Wady i zalety tego modelu to:

szczegółowe mapy
płatności zbliżeniowe i odtwarzacz muzyki
dostępna jest wersje z szafirowym i mineralnym szkiełkiem
spełnia wojskowe normy wytrzymałości

waga 63 gramów może być dla niektórych zbyt duża

Wszystkie warianty Garmin Fenix 7S.

Sześć modeli ze sporą dawką inteligencji i elegancji. Więc, jak myślisz, który z nich działa najlepiej?

Zegarki wspomniane w artykule