Najlepszy smartwatch

Tagi: Wybór najlepszych | Smart

9.9.2022 | 6 MIN

Wybraliśmy dla Ciebie 5 najlepszych smartwatchów i równocześnie przygotowaliśmy parę pytań, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego smartwatcha.

Kiedy wybieramy tego najlepszego, musi mieć te najlepsze wyposażenie. Dlatego wszystkie modele z naszego zestawienia mają odtwarzacz muzyki, umożliwiają bezkontaktową płatność i wyświetlą wszystkie powiadomienia.

Wszystkie analizują Twoje tętno, natlenienie krwi, mierzą trasę za pomocą GPS, a także mają barometr do rejestrowania zdobytych metrów. A także... Najważniejsze... Są bardzo dobre.

W tym artykule nie ograniczaliśmy się pod względem ceny. Artykuł, w którym ustalamy limit ceny, znajdziesz poniżej:

Najlepsze smartwatche (w przystępnej cenie)
26.9.2022
Najlepsze smartwatche (w przystępnej cenie)

A teraz chodźmy wybrać smartwatcha dla Ciebie.

Czy ten smartwatch będzie komunikował się z Twoim telefonem?

Na wstępie trochę irytujące, ale ważne pytanie.

To jeśli sparujesz zegarek, zależy to od tego, jaki telefon masz w kieszeni. Garminy mają chyba najłatwiej. Dają się sparować dosłownie ze wszystkim, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Apple, czy Androida. Jedyne ograniczenie dotyczy użytkowników iPhone'a, którzy nie mogą korzystać z szybkich odpowiedzi. Więc kiedy ktoś do Ciebie pisze, nie możesz wybrać spośród kilku gotowych odpowiedzi i odpowiedzieć na wiadomość. Ta funkcja jest blokowana przez samą firmę Apple, która udostępniła ją tylko dla własnego zegarka Apple Watch.

5 pytań, które należy sobie zadać przed zakupem smartwatcha Garmin
2.2.2023
5 pytań, które należy sobie zadać przed zakupem smartwatcha Garmin

W przypadku zegarków Samsung i Apple Watch jest to bardziej skomplikowane. Zacznijmy od zegarków Apple. Apple na ogół tworzy zamknięty system na swoich urządzeniach, dlatego nie pozwala nikogo do siebie wpuścić i zagrozić sobie i Tobie. Dlatego można sparować Apple Watch tylko z iPhonem.

Samsung sięgnął teraz po tę samą, ale zupełnie inną filozofię. Krzyknął do świata: „Zabieramy na pokład wszystkich oprócz użytkowników Apple”. Co jest dość obraźliwą strategią, która w praktyce oznacza, że można sparować zegarki Samsunga tylko z telefonami z Androidem. Ponadto kilka funkcji zdrowotnych, takich jak EKG czy pomiar ciśnienia krwi, jest dostępnych tylko dla użytkowników z telefonem Samsung Galaxy. Cóż, telefony Huawei mają pewne problemy z parowaniem i ważne jest, aby sprawdzić ich kompatybilność.

 • Paruje się ze wszystkim: Fenix 7, Venu 2, Vívoactive 4
 • Paruje się prawie ze wszystkim oprócz Apple: Galaxy Watch 5
 • Parowanie tylko z iPhonem: Apple Watch 8

Chcesz partnera do sportu?

Tutaj nie ma o czym mówić, najbardziej sportowym zegarkiem jest zdecydowanie Garmin Fenix 7. Jeżeli wybierzesz się na zawody biegowe, to zobaczysz tę ikonę na nadgarstku połowy biegaczy. Jeśli nie Fenix 7, to przynajmniej Fenix 6.

Fenix 7 łączy ogromną liczbę funkcji treningowych z godną podziwu żywotnością baterii. Ten zegarek powie Ci wszystko o Twojej kondycji i treningu i niczego nie ukryje. Dużą atrakcją jest duży i czytelny wyświetlacz lub mapy topograficzne. Sportowa dusza wyraża się również w wyglądzie. Na pierwszy rzut oka jest to po prostu outdoorowy zegarek.

Ogólnie jednak wszystkie Garminy mają sportową duszę. Szczegółowo oceniają każdy trening, można skonfigurować wirtualnego trenera i uzyskać dane o swojej kondycji i informacje czy trenujesz prawidłowo. Dlatego wszystkie Garminy z naszego zestawienia są tuż obok siebie.

Właściwie możesz uprawiać sport ze wszystkimi inteligentnymi zegarkami z tej oferty. Ma jednak swoje ALE. Porównalibyśmy to do górskiej wędrówki w klapkach. Prawdopodobnie tak, ale po co to robić, gdy są buty trekkingowe? Funkcje sportowe w Apple Watch 8 i Samsung Galaxy Watch 5 oczywiście są, ale nie ma ich tyle, co w konkurencyjnych zegarkach Garmin.

Żywotność baterii jest również ważna dla sportowców, czego w tych dwóch modelach po prostu nie dostaną.

 • Najlepszy wybór dla sportowców: Fenix 7
 • Świetny wybór dla sportowców: Vívoactive 4, Venu 2
 • Dla sportowców rekreacyjnych: Apple Watch 8, Galaxy Watch 5

Czy chcesz inteligentny zegarek jako rozszerzenie swojego telefonu?

Zadzwonić, odpowiedzieć na e-mail lub wiadomość, wyszukać coś w Internecie, pobrać kilka aplikacji bezpośrednio na zegarek... Czy tego właśnie chcesz? Sięgnij po Apple Watch 8 albo po Samsung Galaxy Watch 5. Te dwa modele potrafią to wszystko. Miłośnicy Apple z pewnością sięgną po Apple Watch a osoby z telefonem z Androidem po zegarki Samsung.

Ponadto zegarki te doskonale sprawdzą się w analizie danych dotyczących zdrowia. Więc jeśli kiedykolwiek poczujesz, że dostaniesz zawału serca ze względu na stres, nie stanowi to zagrożenia. Oba zegarki mogą mierzyć EKG, a Samsungi mogą nawet mierzyć ciśnienie krwi.

Wszystkie zegarki Garmin są inteligentne, ale z pewnością nie mogą dorównać do wspomnianej pary. Zapłacisz wszystkimi, odtworzysz z nich muzykę, ale nie zadzwonisz i jesteś ograniczony przez ustawione odpowiedzi. Nie możesz więc dyktować słowo w słowo treści swojej odpowiedzi.

Jedynym smartwatchem, który jest wystarczająco inteligentny, aby wykonywać połączenia i sterować asystentem głosowym, jest Garmin Venu 2 Plus.

Nadal jednak wyróżnilibyśmy Fenix 7, który ma jedną dodatkową funkcję smart/sportową, a mianowicie mapy topograficzne. Zegarek może Cię nawigować, utworzyć dla Ciebie trasę okrężną lub znaleźć najbliższą stację benzynową.

 • Najinteligentniejszy wybór: Apple Watch 8, Samsung Galaxy Watch 5
 • Złoty środek: Fenix 7
 • Inteligentna podstawa: Vívoactive 4, Venu 2

Czy najważniejsza jest dla Ciebie żywotność baterii?

To pytanie może brzmieć jak „Czy chcesz zegarek z przyzwoitą żywotnością baterii?”, ale celowo tak nie jest. I dlaczego? Tylko głupiec by tego nie zrobił. Ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że długa żywotność baterii często kryje w sobie kompromisy. Modele z długim czasem pracy na baterii mają czasami prostszy wyświetlacz, bardziej minimalistyczny interfejs użytkownika... No, i może większą obudowę, aby zmieścić większą baterię.

Czy nie obchodzi Cię, że nie będziesz mieć inteligentnego zegarka pełnego animacji, różnych przejść, 16 milionów kolorów i po prostu chcesz wycisnąć jak najwięcej z żywotności baterii? Zapraszam do sięgnięcia po Garmin. Ponownie na czele z Fenixem 7.

Z drugiej strony Samsung i Apple budują swoją filozofię nieco inaczej. Chcą interfejsu użytkownika, który jest przyjemny dla oka, doskonałego wyświetlacza, wielu animacji i nie daj Boże awariom zegarka! Tak też wygląda żywotność baterii. I tu znowu jesteśmy przy kompromisach... Ale tym razem z nieco innego punktu widzenia.

Dla nas złotym środkiem jest Garmin Venu 2. Ten model ma piękny interfejs użytkownika, bardzo ładny wyświetlacz AMOLED i przyzwoitą 11-dniową żywotność baterii. Vívoactive 4 ma żywotność baterii około tygodnia, ale wykorzystuje nieco mglisty wyświetlacz LCD, który jest ekonomiczny i dobrze widoczny w bezpośrednim świetle słonecznym, ale nie tak pięknie zabarwiony. Ale... Ma bardzo dobrą cenę.

 • Najlepsza żywotność baterii: Fenix 7 (do 37 dni)
 • Doskonała żywotność baterii: Venu 2 (do 11 dni),  Vívoactive 4 (do 8 dni)
 • Akceptowalna żywotność baterii: Apple Watch 8 (1-2 dni), Galaxy Watch 5 (do 4 dni)

Szukasz zegarka o najlepszym stosunku jakości do ceny?

Pragniesz tego, co najlepsze w najniższej możliwej cenie? Wybór jest jasny Garmin Vívoactive 4.

930 zł Sprzedaż zakończona

Ten model ma absolutnie wszystko, co ważne – płatności zbliżeniowe, odtwarzacz muzyki, mnóstwo funkcji sportowych, przyzwoitą żywotność baterii i łączy to wszystko z bardzo przyjemną ceną.

Fenix 7 może wydawać się trochę droższy niż reszta, ale rekompensuje to naprawdę świetnym sprzętem i wykonaniem, która odpowiada cenie.

Pozostałe trzy zegarki są na dość podobnym poziomie. Chociaż Venu 2 jest bardziej nastawiony na sport, a Apple Watch 8 i Galaxy Watch 5 są bardziej skierowane na funkcje inteligentne.

 • Doskonały stosunek ceny do jakości: Vívoactive 4
 • Dobry stosunek ceny do jakości: Fenix 7, Venu 2, Apple Watch 8, Galaxy Watch5
Który smartwatch z zestawienia podoba Ci się najbardziej i co skłoniłoby Cię do jego zakupu? A może uważasz, że inny model powinien znaleźć się w pierwszej piątce? Napisz nam w komentarzach. :)

Zegarki wspomniane w artykule