Najlepsze smartwatche (w przystępnej cenie)

Tagi: Wybór najlepszych | Męskie | Smart

26.9.2022 | 4 MIN

Wybraliśmy dla Ciebie 5 najlepszych smartwatchów, których cena przekracza 1200 zł, a także kilka pytań, które pomogą Ci wybrać dokładnie taki, jakiego poszukujesz.

Wszystkie zegarki z zestawienia mają czujnik tętna, krokomierz i GPS do rejestrowania trasy. Abyś nie musiał się martwić o ładowanie, żywotność baterii wynosi co najmniej 6 dni i nie musisz się również obawiać wody, ponieważ są wodoszczelne do co najmniej 50 m. Wszystkie mogą sterować muzyką puszczoną na telefonie i pokazują wszystkie powiadomienia.

Chciałbyś się przyjrzeć się zegarkom bez ograniczeń cenowych? Zapoznaj się z artykułem, w którym nie ustaliliśmy żadnego pułapu cenowego.

Najlepsze smartwatche
9.9.2022
Najlepsze smartwatche

Czy ten smartwatch sparuje się z Twoim telefonem?

W tym zestawieniu nie ma smartwatchów, które nie działają z określoną marką telefonu.

Problemy bywają w przypadku telefonów Huawei, ale zwykle jest to można to rozwiązać przez prawidłową konfigurację telefonu.

A co z fanami Apple? Nie musisz się obawiać. Przetestowaliśmy wszystkie smartwatche z naszymi iPhonami i nie mieliśmy problemu. Jedynym ograniczeniem są zegarki Garmin. W połączeniu z iPhonem nie możesz odpowiadać na powiadomienia za pomocą wcześniej ustawionych odpowiedzi.

Najlepszy wybór do uprawiania sportu?

Zdecydowanie Garmin Forerunner 55. Ten model został stworzony, aby leżeć na spoconym nadgarstku sportowca. Wszystko jest do tego przystosowane - 14-dniowy czas pracy baterii, waga 37 gramów, sterowanie przyciskami (wyświetlacz dotykowy popełnia błędy przy kontakcie z wodą, potem i rękawiczkami), wyświetlacz transfleksyjny (wykluczone, że nie odczytasz wyświetlacza w pełnym słońcu) lub szacowanie VO2 Maks.

Ponadto pokazuje, co powinieneś trenować każdego dnia, oblicza czas regeneracji, a także ma przydatną funkcję PacePro, która oblicza idealne tempo na podstawie profilu wysokości trasy.

Jeśli jednak jesteś bardziej górskim wędrowcem lub biegaczem przełajowym, polecamy Amazfit T-Rex 2 . Posiada wszystkie czujniki, takie jak barometr (do rejestracji metrów wysokości), kompas czy pulsoksymetr. Ponadto, posiada również zaawansowane funkcje treningowe, takie jak obciążenie treningowe, czas regeneracji, szacowanie VO2 Max itp.

983 zł w magazynie

Jako złoty środek polecamy Garmin Venu SQ i Xiaomi Mi Watch. Te zegarki zarejestrują dla Ciebie dużo, ale wyniki nie będą tak szczegółowe, jak z powyższych modeli. Ponadto oba są wrażliwe na dotyk, co może nieco skomplikować kontrolę podczas uprawiania sportu.

Ten artykuł dotyczy smartwatchów z funkcjami sportowymi. Jeśli chciałbyś mieć czystokrewnego testera sportowego, zajrzyj tutaj:

Za najmniejszy sportowy zegarek uważamy chyba Amazfit GTS 2. Zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji, ten zegarek jest dostosowany do miejskich ulic, a nie do lekkoatletycznego owalu czy gór. Ale jest absolutnie wystarczający do podstawowego monitorowania.

  • Najlepszy wybór dla sportowców: Forerunner 55, Amazfit T-Rex 2
  • Świetny wybór dla sportowców: Venu SQ, Mi Watch
  • Dla sportowca rekreacyjnego: Amazfit GTS 2

Czy chcesz smartwatch jako przedłużoną rękę swojego telefonu?

Zwycięzca? Amazfit GTS 2. Jako jedyny (z tego zestawienia) może posłużyć do dzwonienia, co jest funkcją, której wymaga coraz więcej użytkowników. Ponadto ma wbudowany odtwarzacz muzyki (do 600 utworów).

699 zł Sprzedaż zakończona

Następny w kolejności jest Garmin Venu SQ. Chociaż nie będziesz mógł z niego zadzwonić, nadal możesz płacić zbliżeniowo, co jest bardzo fajną funkcją. Jeśli dopłacisz dodatkowo za droższą wersję (zaczyna się od 1100 zł), w zegarku tym będziesz miał również odtwarzacz muzyki z obsługą serwisów streamingowych (Spotify, Deezer itp.). Jako jedyny z naszego zestawienia ma możliwość ustawienia szybkich odpowiedzi na powiadomienia (nie działa z iPhonem).

Pozostałe modele ograniczają się do wyświetlania powiadomień i sterowania muzyką z telefonu. Nic więcej, nic mniej.

  • Najmądrzejszy wybór: Amazfit GTS 2, Garmin Venu SQ
  • Inteligentna podstawa: Forerunner 55, T-Rex 2, Mi Watch

Czy najważniejsza jest dla Ciebie żywotność baterii?

Dzięki 16-dniowej żywotności baterii zwycięzcą jest Xiaomi Mi Watch. Należy jednak pamiętać, że wyświetlacz tego zegarka gaśnie (ale to AMOLED, więc ma ładne kolory).

563 zł Sprzedaż zakończona

Bardzo blisko w zestawieniu, z 14-dniową żywotnością baterii, znajduje się Garmin Forerunner 55, jego wyświetlacz nie gaśnie i jest zawsze włączony. Kiedy pomyślimy, że mówimy o zegarku poniżej 1000 zł, czternastodniowa żywotność baterii jest naprawdę zapierająca dech w piersiach.

Świetną wytrzymałość ma również Amazfit T-Rex 2, która trwa do 10 dni w trybie smartwatcha. Ale jako wartość dodaną podkreślimy, że spełnia kilka norm wojskowych. Co z tego wynika? Nie zabrudzisz łatwo tego zegarka.

Dolny szczebel zajmuje Amazfit GTS 2 (tydzień) i Garmin Venu SQ (6 dni). Czy jest to mało? Absolutnie nie. Generalnie kierujemy się zasadą, że wszystko powyżej 4 dni jest przyzwoite:

  • Supermen w wytrzymałości: Mi Watch, Forerunner 55
  • Doskonała żywotność baterii: Amazfit T-Rex 2
  • Przyzwoita żywotność baterii: Amazfit GTS 2, Garmin Venu SQ
Który smartwatch z powyższego zestawienia podoba Ci się najbardziej i co skłoniłoby Cię do jego zakupu? A może uważasz, że inny model powinien znaleźć się w pierwszej piątce? Napisz nam w komentarzach. :)

Zegarki wspomniane w artykule

754 zł w magazynie
983 zł w magazynie
702 zł w magazynie
754 zł w magazynie
754 zł w magazynie
1 014 zł w magazynie
Wyświetl inne
563 zł niedostępne