Najlepsze smartwatche dla dzieci 2022 roku

Tagi: Wybór najlepszych | Dziecięce | Smart

29.9.2022 | 5 MIN

Jeśli już chcesz wiedzieć, gdzie porusza się Twoje dziecko lub chcesz, aby dziecko w ogóle się ruszało, smartwatche i smartbandy dla dzieci mogą być w tym bardzo pomocne. Albo Twoja latorośl po prostu chce iść za trendem i być wyposażona w inteligentne urządzenie, tak jak jego koledzy z klasy, z przedszkola lub szkoły. Ale nie chcesz spędzać godzin na wyborze? To więcej niż zrozumiałe! Dlatego wybraliśmy dla Ciebie najlepsze smartwatche dla dzieci. Chodźmy je poznać.

Jeśli chcesz spojrzeć na swój telefon i dokładnie wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko, przygotowaliśmy zestawienie tego typu smartwatchów w pierwszej części artykułu. Odwrotnie, jeśli potrzebujesz smartwatcha do monitorowania sportu i codziennych aktywności, zapoznajcie się z drugą częścią tego artykułu.

Zerknę i widzę – smartwatche dla dzieci z funkcją śledzenia GPS

Według nas Lamax Watch Y2 to najlepszy zegarek do śledzenia najmłodszych. W bardzo przystępnej cenie możesz łatwo monitorować, gdzie porusza się Twoje dziecko. Do obsługi zegarka potrzebna jest jednak karta SIM, którą można kupić u dowolnego operatora. Jednak nie wystarczy tylko sama karta, potrzebne są również dane mobilne. Możesz uzyskać taką „lite” taryfę od operatorów za około dwadzieścia złotych miesięcznie. W przypadku marki Lamax, znajdziesz kartę SIM od T-Mobile już w opakowaniu. Świetnie, prawda?

530 zł niedostępne

Karta SIM nie tylko zapewnia udostępnianie lokalizacji Twojego dziecka, ale także umożliwia dziecku dzwonić lub wysyłać wiadomości głosowe.

530 zł Sprzedaż zakończona

Według nas, jedną z najlepszych funkcji jest możliwość ustawiania stref. Możesz ustawić nieograniczoną ilość stref - szkoła, klub, dom dziadków itp. W momencie, gdy dziecko wejdzie do jednej ze stref, telefon Cię poinformuje. To samo dzieje się, gdy opuszcza strefę. Gdyby to był reality show, nazwalibyśmy go Big Mother.

6 NAJ: Zegarki dziecięce dla małych łobuzów
9.5.2023
6 NAJ: Zegarki dziecięce dla małych łobuzów

Jeśli dziecku groziłoby niebezpieczeństwo, zegarek jest wyposażony w specjalny przycisk SOS.

Niedogodnością tego modelu może być rozmiar zegarka i żywotność baterii. Dzięki obecności karty SIM jest on naprawdę dosyć duży. Ale spośród konkurencji, zalicza się raczej do tych mniejszych modeli. Za sprawą ciągłego udostępniania lokalizacji, wytrzymałość baterii może trwać 2-3 dni.

Następny w kolejności jest TCL Movetime MT40, który funkcjonalnie jest dość podobny do powyższego Lamaxa. Oferuje śledzenie lokalizacji, ustawienia stref, połączenia telefoniczne, a także wiadomości głosowe i tekstowe. W porównaniu do Lamaxa posiada również aparat, dzięki któremu dziecko może robić selfie i prowadzić wideorozmowy. Wtedy możesz przyłapać dziecko na "gorącym uczynku" i zapytać „Już wracasz ze szkoły do domu? Zróbmy wideorozmowę i zobaczmy!”

A dlaczego naszym zdaniem TCL Movetime znajduje się na drugim miejscu rankingu po Lamax Watch Y2? Z prostego powodu – nie jest aż tak wodoodporny. TCL może wytrzymać zachlapanie, ale Lamax może również wytrzymać krótkie zanurzenie pod wodą, co naszym zdaniem ma kluczowe znaczenie w przypadku smartwatchów dla dzieci.

Smartwatche dla młodych sportowców

Nie mamy wyraźnego numeru jeden w tej kategorii, ale do tych najlepszych możemy zaliczyć Carneo Tik&Tok i Garmin Vívofit junior 3. Tik&Tok jest lepiej wyposażony, a Vívofit junior 3 nie wymaga ładowania i może pracować przez 1 rok na klasycznej baterii. Wszystko ma swoje wady i zalety.

6 NAJ: Pierwszy zegarek dla małych księżniczek
14.6.2024
6 NAJ: Pierwszy zegarek dla małych księżniczek

Najpierw przedstawmy sobie Carneo Tik&Tok. Ten model jest świetnym wyborem dla nieco starszego dziecka (8+), które ma już swój telefon. Może go sparować z własnym telefonem, otrzymywać powiadomienia z telefonu i odpowiadać na nie za pomocą szybkich odpowiedzi.

Jest przystosowany do ruchu, dlatego jest lekki, cienki i wytrzymuje do 5 dni. W ciągu dnia liczy kroki, kalorie, można także włączyć monitorowanie sportu (bieganie, jazda na rowerze, piesze wycieczki itp.) oraz monitorować sen w nocy. Wyjątkowe jest w nim również to, że mierzy tętno i stres przez cały dzień.

Uważamy, że wielkim plusem jest to, że w opakowaniu jest czarny pasek. Jeżeli dziecku nie spodoba się ten kolorowy, sięgnie po czarną klasykę.

Oddzielną kategorię stanowi Garmin Vívofit junior 3. Ten model jest właściwie dość prosty - liczy kroki, spalone kalorie, monitoruje sen i... Wytrzyma 1 rok! Znajduje się w nim klasyczna bateria guzikowa (CR2032) jak w klasycznym zegarku. Wiele inteligentnych urządzeń to kula u nogi dla rodziców – prawie codziennie muszą podłączać zegarek do ładowarki. Nic, co by się wiązało z Garmin Vívofit junior 3.

Bardzo podoba nam się system obowiązków i nagród, który możemy znaleźć w zegarku. Rodzice nakładają na dzieci obowiązki, a dziecko może za ich wypełnienie zarabiać wirtualne pieniądze, które może następnie wykorzystać według własnego uznania.

Na przykład może dostać 2 pieniążki za sprzątanie pokoju, a za 10 pieniążków może kupić wizytę w sklepie z zabawkami. Albo na przykład czekoladę za 4 pieniążki. Tylko od niego zależy, czy od razu wyda pieniądze, czy je zaoszczędzi. To świetny sposób na nauczenie dzieci dyscypliny i znajomości finansów. Dwóch, prawdopodobnie najważniejszych rzeczy w dorosłym życiu.

Osobną kategorią jest seria Xiaomi Mi Band. Można by pomyśleć, że nie jest on najbardziej odpowiedni dla dzieci, ponieważ jest również dla dorosłych. Zupełnie nie. Opaska Xiaomi Mi jest absolutnie prosta i polecilibyśmy ją każdemu dziecku (i dorosłemu) w wieku powyżej 8 lat. Ale jeśli jest to dziecko z wąskim nadgarstkiem, polecamy wcześniejsze przymierzenie.

193 zł Sprzedaż zakończona

Aktualnie najlepszym zegarkiem jest szósta generacja, która jest nawet sprzedawana w wersji NFC. Jeżeli więc ufasz swojemu dziecku, może ono użyć bransoletki do płatności zbliżeniowych.

Dziecko może sparować bransoletkę z telefonem, a wszystkie powiadomienia zostaną wyświetlone. Będzie mierzyć jego tętno w ciągu dnia, a szósta generacja może również mierzyć natlenienie krwi. Świetna jest również 14-dniowa żywotność baterii. W porównaniu z innymi urządzeniami z zestawienia, jego rozmiar to chyba największy plus. Schowa się również pod rękawem i nie będzie przeszkadzać dziecku w ciągu dnia.

Matki i ojcowie, czy macie jakieś wskazówki dotyczące smartwatchów? Albo przyszła Wam na myśl jakaś podstawowa funkcja, którą przegapiliśmy? Napiszcie nam w komentarzach!